בעיה בביוב? אל תחכו והזמינו ביובית באותו הרגע

אף פעם אין זמן טוב לבעיה בביוב. בין אם מדובר במערכת ביוב הממוקמת ברחוב ובין אם מדובר בהצפה של הביוב בחניון תת-קרקעי של בניין רב קומות, או בשירותים של בניין משרדים עמוס, מדובר במטרד של ממש ובבעיה תבראותית שיש לפתור במהירות. לכן, אם אתם נתקלים בבעיה בביוב אל תחכו אפילו עוד רגע אחד. הזמינו שירות של ביובית.

מהי ביובית?

ביובית היא משאית קטנה שעליה ממוקם ציוד לפתרון סתימות או תיקות צנרת הביוב. לרוב, ניתן להבחין במשאיות כאלו ברחובות העיר, מטפלות במערכות ביוב עירוניות אשר נסתמו או דורשות תחזוקה. אבל ניתן למצוא גם ביוביות קטנות, כאלו שנועדו להידחק בחניונים תת קרקעיים עם תקרה נמוכה ולטפל שם בבעיות הביוב. לחילופין, יש גם סוג אחד של ביובית שהוא גדול במיוחד, שוקל כמה טונות ומיועד לטיפול בפסולת תעשייתית ומי שופכין של מפעלים ותעשיות כבדות.

הציוד שניתן למצוא על הביובית מבוסס בחלקו על טכנולוגיות מתקדמות וחלקו מוכר למדי. בין הדברים המוכרים ניתן למצוא משאבה עוצמתית, השואבת פסולת ולכלוך התקועים בצנרת הביוב וחוסמים אותה וצינור לחץ מים גבוה, המיועד לניקוי הצנרת וסילוק לכלוכים קטנים. לצד אלו, ניתן למצוא כמעט על כל ביובית גם מצלמה משוכללת המבוססת על הטכנולוגיה של סיבים אופטיים. כשמחדירים מצלמה כזו לעומק הביוב, היא יכולה לצלם את הצנרת המסועפת מבפנים ולגלות היכן מקור התקלה או הסתימה. שימוש במצלמת סיב אופטי מנטרלת את הצורך להשתמש בכוח אדם אנושי שירד לביוב ויספוג פגיעה תברואתית ומאפשרת להגיע למקומות שגוף האדם מתקשה להיכנס אליהם. השילוב בין האמצעים האלו, ביחד עם עבודה של צוות מיומן, הוא המפתח לפתרון הבעיה.

מזימנים ביובית
מזימנים ביובית

מדוע חשוב להזמין ביובית ברגע שיש תקלה?

מומלץ להזמין ביובית ברגע שמאתרים בעיה במערכת הביוב ולא להמתין עד שהבעיה תחמיר. בעיות מורכבות במערכת הביוב הן קשות יותר לטיפול ועלותן גבוהה יותר ולכן רצוי להימנע מלהגיע למצב שבו מערכת הביוב סתומה לגמרי, או שיש הצפה שמשביתה בניין או רחוב שלמים למשך שעות ארוכות. למעשה, רצוי לבצע בדיקות תקופתיות במערכת הביוב ולא להמתין עד שיש בעיה. את הבדיקה אפשר לבצע באמצעות ביובית, הנושאת עליה כאמור מצלמת סיב אופטי שיכולה לאתר תקלות עוד לפני שהן מחמירות.

הזמינו ביובית מחברה אמינה ומוכרת

מעוניינים להזמין מומחה ביובית? לחצו כאן למעבר לאתר ביובית.אם אתם מעוניינים לבצע בדיקה תקופתית למערכת הביוב שלכם או אם מערכת הביוב סתומה ולא מתפקדת ויש לכם צורך בהזמנת ביובית, חשוב להקפיד שהחברה ממנה אתם מזמינים מתחזקת צוות מקצועי אשר מיומן בתפעול של ביובית ובפתרון בעיות וסתימות בביוב. ככל שהניסיון בשטח גדול יותר, כך יש יותר סיכוי שגם את הבעיה שלכם יוכלו לפתור בקלות ובמהירות יחסיים ותוכלו להמשיך בשגרה עם מערכת ביוב תקינה.